کوچکترین مدرسه دنیا در ایران

عبدالمحمد شعرانی، سرباز معلم روستای«کالو» در١٨٠ کیلومتری شهرستان دیر استان بوشهر، توانسته است با راه اندازی یک وبلاگ در باره مدرسه ای بنویسد که با ۴ دانش آموز و با کمترین امکانات در این نقطه از کشورمان قرار دارد.
این مدرسه که کوچک ترین مدرسه دنیا لقب گرفته، توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرده است و به همت شعرانی اکنون امکاناتی از سوی مسئولان ذیربط در ایران به آن مدرسه و روستای کالو (از جمله آب لوله کشی، رایانه، کتابخانه و میز و نیمکت) اختصاص پیدا کرده است. از طریق همین وبلاگ بود که ایرانیان و حتی سازمان یونسکو، با این مدرسه آشنا شده اند.. مدیر آموزش و پرورش منطقه رایانه خودش را برای این مدرسه فرستاده است و ایرانیانی از آمریکا برای این مدرسه هدیه فرستاده اند، یک مدرس ایرانی در آلمان نوشته های او را به زبان آلمانی برای کلاسش ترجمه می کند و این معلم از سوی روزنامه همشهری به عنوان یکی از٧ قهرمان اجتماعی کشور در سال ٨۶ شناخته شده است.
  محتوای وبلاگ شعرانی نه گلایه از کمبود امکانات و نه اعتراض و شکایت از زمین و زمان، بلکه روایت جاری زندگی و مشق زیستن و عشق آموختن و یاد دادن در هر شرایطی و نگاهی جدید به دنیا و مسائل اجتماعی است. «شعرانی معلم مدرسه ای کوچک به عظمت تمام دنیا و معلمی جوان که نه تنها معلم کودکان خردسال مدرسه اش بلکه معلم همه آن هایی است که دوست دارند رسم عاشقی بیاموزند.»؛ «او به حمیده، پریسا، حسین و مهدی می آموزد که در عبور از روزهای سخت این آدم های سخت هستند که می مانند نه روزهای سخت»؛ شعرانی این سرباز معلم درس مهربانی، محبت، امید، عشق به زندگی، پیشرفت و دوست داشتن را به دانش آموزانش می آموزد؛ «این جا مهربانی بر دل ها حکمرانی می کند و زندگی با همه فرازها و فرودهایش جاری است»

حبیب

 

/ 3 نظر / 50 بازدید
محمود

سلام بر متولیان وبلاگ - چون جای دیگری برای تبادل نظر و پیشنها و انتقاد در وبلاگ ندیدم تصمیم گرفتم در این صفحه مواردی به عرض برسانم . شایسته بود بخاطر محرم سرود و عزای حسینی میگذاشتین و یک صفحه یا تصویر تسلیت بمناسبت شهادت نوه پیامبر اسلام و خانواده اش در طول این ایام سوگواری در وبلاگ میگذاشتین و حداقل کار همین بود که همه میدیدند و میفهمیدند ما بروز هستیم - حسب مراسمات و ایین دینی هم شادی میکنیم و هم عزاداری .

صادق

سلام من هم بانظر اقا محمود موافقم

وحید

محمود دست از تعصب عربی ات بردار کمی هم ایرانی فکر کن