روز جهانی معلولان گرامی باد .....

امروز 12 آذر(3 دسامبر)  روز جهانی معلولان هست ،  که با هدف آشنایی با مشکلات معلولان و تلاش برای کاهش این مشکلات نامگذاری شده است .

گفتم بد نیست ما هم در وبلاگمون این روز رو یادآوری کنیم و دلیلش هم برنامه 1/618 بود که از شبکه 4 سیما پخش میشه .

شبکه 4 سیما برنامه ای داره تحت عنوان 1/618 ، که فوق العاده  برنامه جذابیه و اتفاقا  موضوع برنامه دیشب درباره ی مشکلات معلولان بود و در بخشی از برنامه گزارشی رو نمایش داد که مجری برنامه آقای سیاوش صفاریان پور روی ویلچر نشسته بود و به سطح شهر رفته بود و  مشکلات عدیده ای رو که یک معلول حرکتی و یا نابینا  با اونا روبروست رو نشون میداد:  از استاندارد نبودن پیاده روها گرفته تا بالا بودن عابربانکها و شیب نامناسب رمپها و ..........از همه بدتر بی تفاوتی اکثریت مردم برای کمک..!!!

مهمان برنامه یک آقای دکتر نابینا بود ودر قسمتی از صحبتش  یه جمله ای گفت که خیلی تاثیرگذار بود ،  اینکه معلولیت یک احتمال برابر برای همه ما انسانهاست  ،چون خیلی از معلولیتها در اثر حوادث طبیعی و یا تصادف و بیماری رخ میده و یک سناریوی نوشته شده فقط برای بخش خاصی از جامعه نیست.

پس بیایم از امروز نگاهمون رو به معلولان عوض کنیم  و کمی با اونها  مهربونتر باشیم ، نه اینکه دلمون براشون بسوزه چون اونا به تنها چیزی که نیاز ندارن ، دلسوزیه . ولی قبول کنیم که در قبالشون وظیفه ای داریم و باید به این وظیفه عمل کنیم .

کسی چه میدونه ، شاید معلول بعدی یکی از ما باشیم .   

/ 1 نظر / 25 بازدید
میترا

ممنون از نوشته زیبا تون هم از نظر موضوع و هم از نظر متن چقدر خوبه که یواش یواش از copy- Paste کردن مطالب به سمت نوشتن بریم و حرف دل خودمون رو بزنیم[گل]