هرم دوستان

1-      همه‌ی ما بیش و کم با بازی های پولی و شبکه‌های هرمی آشنا هستیم. یک شرکت هرمی فقط در مدت چند روز آنقدر سریع رشد می‌کند که هیچ کس حریف آن نمی‌شود. هرم دوستان ما چرا این‌قدر کند رشد می‌کند؟

2-      یک فرضیه قابل اثبات وجود دارد که می‌گوید هر شخصی را در دنیا بخواهید پیدا کنید با شش واسطه به او خواهید رسید، به عبارتی هر شخصی در دنیا که فکرش را بکنید از یک کودک سومالیایی که مقابل پنچه کرکس جان می‌دهد تا باراک اوباما، دوستِ دوستِ دوستِ دوستِ دوستِ دوستِ شماست. باورش در ابتدا کمی مشکل است ولی حقیقت دارد: دنیا خیلی کوچک است. پس یافتن سایر دوستان از اتفاق سال 69 آسان‌تر است.

3-      عدد 69 را به انگلیسی بنویسید، بعد حتی 180 درجه هم بچرخانید دوباره به همان 69 خواهد بود، پس دوستان ما حتی اگر 180 درجه هم چرخش داشته باشند با روز ابتدا هیچ تفاوتی نخواهند داشت! ما همه را دور هم جمع می‌کنیم.

4-      کسی آمار دقیق ورودی‌های برق 69 بیرجند را می‌داند؟ شاید بشود یک لیست کامل از آنها تهیه کرد وبعد تلاش‌ها را آغاز نمود برای جمع کردن جمع دوستان.

5-      می توان مانند صفر در جمع و منها حاصلی پیوسته یکسان داشت یا مانند یک در ضرب و تقسیم. می توان تفریق را از جمع دوستان کم کرد، ضرب را در جمع شادی‌ها به کار انداخت، حاصلش تقسیم غم‌ها می شود.

 

انتخابش با من و با توست، حاصلش اما برای ما.

 

نویسنده:‌ رضا یزدانی

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
وحید افشین فر

سلام متاسفانه بعضی از دوستان کم لطفی میکنند من به آقای کوروش حسن زاده وعلی دهقان اس ام اس زدم وآدرس سایت رو دادم ولی ظاهرا" دوستان سرشون خیلی شلوغه من پیشنهاد مبکنم دوستان در قسمت اطلاعات تماس شماره موبایل دوستان رو یادداشت کنند